Monday, January 04, 2010
Karty Pokemon - co koupit do začátku?
Autor: LoboCZE @ 10:50 PM :: 17602 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Pro začátečníky

Nemáte zatím žádné karty? Jak tuto svízelnou situaci tedy vyřešit nejlépe z pohodlí domova? Jednoduše! Zaregistrujte se na některém fóru o Pokémonu a zeptejte se hráčů jaký představěný balíček je právě ten nejlepší. Rok od roku se to mění a všichni Vám rádi poradí s někdy složitým výběrem. Vždy když totiž vyjde nová sada vyjde i nové PCD (představěný balíček) a jeho kvalita se může diametrálně lišit. A tak nenechte své peníze zbůhdarma kutálet z domova nadarmo a raději si předem zjistěte které PCD je to nejlepší. Pestrou nabídku představěných balíčků najdete na našem eshopu. Na pokémon-guru.cz tyto balíčky pravidelně rozebíráme, proto nezapomeňte stránku prozkoumat.

Co to vlastně ten PCD je?
Předkonstruované balíčky přinášejí začínajícím hráčům přesně to, co potřebují - již hotový balíček se kterým si mohou zahrát, aniž by potřebovali znalosti potřebné ke stavbě z vlastních karet. Později lze tyto balíčky vylepšovat dle hráčova uvážení, měnit tak jejich strategii a učit se, jak si postavit balíček vlastní. Každý barevný element ve hře Pokémon má svůj vlastní styl boje a jedinečné karty a pokémony, které nejlépe poznáte právě prostřednictvím předpřipravených balíčků. Každý takový balíček navíc obsahuje kompletní rychlá a přehledná pravidla a žetony zranění.

Co tedy v celém PCD balení naleznete?
- 60 karetní balík připravený ihned ke hře
- papírovou krabičku na balík
- žetony zranění, otravy a zapálení
- minci
- herní podložku
- pravidla + cardlistPokud již nějaký PCD máte a chcete svůj balíček obměnit o další karty, tak máte možnost si koupit booster - tzv. doplňkový balíček. Booster
obsahuje 10 náhodných karet. Boostery jsou určeny hráčům, kteří již zvládnou postavit svůj vlastní balíček. Obsahují náhodně namíchané karty, které mohou přinést hráčům zcela nové možnosti v budování balíčku i strategií. V boosterech mohou hráči najít také speciální metalické karty.
Boostery můžete koupit jednotlivě po kusech nebo v booster boxu/displayi, který obsahuje 36 boosterů. Získáte tak na celé balení určitou slevu než při koupi jednotlivých boosterů. Dále v našem eshopu Veselý drak k vybranému booster box dostanete zdarma jeden z Vámi vybraných dárku a to: obaly na karty, krabička na balík nebo krabice na karty.

Jako další možnost se nabízí odkup jednotlivých karet přímo od hráčů, kdy hodnota těchto karet může u různých sběratelů kolísat. Doporučuji se poradit s vedoucím ligy, či od tohoto dobrodince rovnou některé karty odkoupit. Získáte tak přehled o cenách a budete se tak při dalším obchodování a směně lépe orientovat. Zajímavou možností je koupit jedno ze speciálních balení:

Pokémon Window Tins - speciální dárkové balení obsahující 4 různé boostery a speciální promo kartu. To vše je zabalené v krásné plechové krabičče, kterou tak lze použít jako krabičku na balík/karty.

Aktuálními Tiny jsou balení s promo Pokémony EX, čítající také 4 boostery z Black & White série.

Three pack blister - balení obsahuje 3 boostery aktuální edice, 1 promo kartu (bývají 2 druhy) a herní minci.
Příkladový obsah balení Pokémon XY Ancient Origins Three Pack:

- 3 boostery sady XY: Ancient Origins
- promo karta (výběr ze 2)
- herní mince

Check Lane Blister - Malé dárkové balení obsahující booster aktuální sady, promo kartu a minciPokémon - Black & White 2 Player Trainer Kit CZ - Základní balíček pro začínající hráče.
Tato souprava je určena pro začínající hráče a nabízí jednoduchý vstup do světa karetní hry Pokémon. Všechny karty obsahují jednoduché schopnosti a základní funkce tak, aby bylo seznámení se s hrou pro hráče co nejrychlejší a přitom byla zachována vysoká hratelnost.

Startovní balení pro dva začínající hráče, které vám umožní snadno a rychle proniknout do světa Pokémonu!

Tento set obsahuje:
- dva 30ti karetní balíčky
- jeden 10ti karetní doplňkový balíček (booster) sady Black & White
- dvě metalické karty (každá v jednom balíčku)
- průvodce hrou pro každý balíček
- rozsáhlá ilustrovaná pravidla
- podložku ke hře obsahující tipy pro hru
- žetony zranění a speciálních vlastností
- herní minci
- obrázkovou papírovou krabičku na balík
- česká pravidla


Pokud máte vlastní tip, či vlastní zkušenost, jak začít, neváhejte poradit ostatním v komentářích.
V případě jakýchkoliv dotazů ke karetní hře Pokémon můžete využít fóra serveru pokemon-guru.cz. S dotazem ohledně sortimentu případně čímkoliv co budete mít na srdci se můžete obrátit na náš eshop mail:
eshop@vesely-drak.cz

Dále bychom vás chtěli upozornit na existenci facebookovské stránky Veselého draka a Pokémon Guru. Na těchto stránkách najdete nejrychlejší informace o novém sortimentu, aktuálních akčních nabídkach/slevových akcich a novinkách kolem karetní hry Pokémon.

Přejeme vám hodně radosti, úspěchu a nových kamarádů s karetní hrou Pokémon. Mějte na paměti, že veškerý
Pokémon sortiment za ty nejlepší ceny najdete na eshopu Veselý drak. Eshop, který vám dá vždycky něco navíc!


Za Pokemon Guru, Luboš Lauer a Jakub Urubek.