Friday, July 10, 2020
Články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Friday, April 06, 2018
Future Sight – Ultra Necrozma/Malamar
Autor: AdminPG @ 10:32 PM :: 484 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Rozbory balíčků
 
Čest práci všem soudruhům a soudružkám z pokémoního světa. Jak sem slíbil minule, tak dneska se podíváme na (staro)novou strategii z karet edice Forbidden Light. Proč staronová? Protože karty jsou sice z brusu nový (vlastně ještě nevydaný), ale po kouknutí na jejich spoiler vás napadne (možná) to samý, co mne…RAYEEEEELS. Strategie z roku 2012-2013, kde váš úkol byl dostat do hry maximální počet Eelektriků, kterými jste nabíjeli Rayquazu EX. Ta za zahozené energie dávala kotel zranění. To je v kostce cca všechno .
Ale dost o minulosti, pojďme se podívat na nový karty:

Ultra Necrozma-GX – Dragon – HP190
Basic Pokemon (Ultra Beast)

[P][M] Photon Geyser: 20+ damage. Discard all basic [P] Energy from this Pokemon. This attack does 80 more damage for each Energy card discarded in this way.

[P][M] Destructive Light GX: This attack can only be used if there are 6 or less total Prize cards remaining in play. Place 6 damage counters on each of your opponent’s Pokemon. (You can’t use more than 1 GX attack in a game.)

When your Pokemon-GX is Knocked Out, your opponent takes 2 Prize cards.

Weakness: Fairy (x2)
Resistance: none
Retreat: 2

Tamní „Rayquaza EX“, dává damage podle zahozených energií. 80 za každou zahozenou psychickou je super, protože tři stačí na zabití všeho, co se hýbe. Se dvěma a Choice Bandem zabíjíte Basic GX, atd.

Malamar – Psychic – HP90
Stage 1 – Evolves from Inkay

Ability: Psycho Recharge
Once during your turn (before your attack), you may attach a [P] Energy card from your discard pile to 1 of your Benched Pokemon.

[P][P][C] Psy Missile: 60 damage.

Weakness: Psychic (x2)
Resistance: none
Retreat: 2

Malamar je zdejší „Eelektrik“. Díky jeho Abilitě můžete nabíjet pokémony na benchi Energiemi z discardu. To tvoří parádní kombinaci právě s Ultra Necrozmou GX, ale i s jinýma bijcema.
Pojďme se podívat na list a rozebereme si karty. Jelikož edice vychází ještě před rotací (září 2018, pozn.), tak sem si dovolil postavit před rotační verzi a samozřejmě i post rotační.2 Ultra Necrozma GX
1 Dawn Wings Necrozma GX
1 Necrozma GX
3 Tapu Lele GX
4 Malamar
4 Inkay
1 Lunala ◇

4 Sycamore
2 N
3 Cynthia
3 Guzma
2 Brigette
1 Acerola
4 Ultra Ball
3 Max Elixir
2 Field Blower
2 Choice Band
1 Rescue Stretcher
2 Float Stone
2 Altar of the Moone

9 Psychic Energy
4 Unit Energy [LPM]

Deck by se dal možná nazvat spíš „Necrozmy není nikdy dost“, protože sem si dovolil zařadit snad všechny Necrozmy, co aktuálně vyšly . Ultra Necrozma GX je jasná, hlavní útočník, není co řešit. Dawn Wings Necrozma GX je tady z následujícího důvodu. Ultra Necrozma zaútočí a zbyde jí jenom jedna energie. Dawn Wings Necrozma abilitou skočí dopředu. Malamaři nabijí Ultra Necrozmu a Dawn Wings Necrozma se stáhne (buď za energii s Altar of the Moone, nebo s Float Stonem). Ano přesně tak, Dawn Wing Necrozma dělá Keldea EX . Necrozma GX tady je jako chuťovka díky GX útoku a Lunala je non-GX útočník, co dává za hodně energií hodně damage. Tapu Lele musí být všude, to se nedá svítit.

Na zbytku decku nic moc zajímavého není, až na Unit Energy. Sice je to speciálka co se dá zahodit Enhanced Hammerem, ale tím, že dělá i psychickou energii, tak umožnuje stáhnout Ultra Necrozmu na bench přes Altar of the Moone a díky tomu, že to je speciálka, tak se nezahazuje útokem Ultra Necrozmy GX. Obyčejná Necrozma jí může od sebe zahodit, aby dala víc zranění.

Možný vylepšení:

Fightning Fury Bet
Damage dáváte dost velkou, takže si přidat HP je možná dobrý 

Max Potion
Stejně energie zahodíte, takže se pak celý vyléčit vás nic nestojí.

Metal energie
Pokud se bojíte controlů, tak vyměňte speciálky za basic energie.

Mystery Treasure
Nová karta, co umožňuje za zahození karty na ruce najít psychického pokémona. Je to další hledání, abyste mohli mít co nejvíc Malamarů nebo čehokoli jiného ve hře co nejrychleji.

Espeon EX
Tohle je takový hodně alternativní, osobně se mi to ani moc nelíbí, ale proti gustu že?


Matchupy se ani nebudu odvažovat vůbec nastínit, nemá to cenu  deck je rychlý, takže by to měl mít do všeho dobrý. :D


Upřímně si ale myslím, že pravá síla bude, ale až po rotaci. Jak sem nadhodil už v předchozích dvou článcích - všechny decky budou o hodně pomalejší než teď, takže tenhle by je mohl díky rychlosti přejet. Mrkneme se na list.

Post rotační verze
2 Ultra Necrozma GX
1 Dawn Wings Necrozma GX
1 Necrozma GX
3 Tapu Lele GX
4 Malamar
4 Inkay
1 Lunala ◇
1 Alolan Vulpix

3 Sophopcles
4 Cynthia
3 Guzma
2 Pokemon Fan Club
1 Acerola
4 Ultra Ball
2 Nest Ball
2 Field Blower
2 Choice Band
2 Rescue Stretcher
1 Pal Pad
4 Altar of the Moone

9 Psychic Energy
4 Unit Energy [LPM]


Pokémoni jsou opět cca stejný, rozdíl je jenom v Alolan Vulpixovi. Toho sem tam dal, aby pomoh setupu, protože umí zadarmo hledat pokémony.
U trenérů a supporterů, to už je zajímavější. Začnu klasicky od konce. Vzhledem k tomu, že vyrotuje Float Stone, tak jsme museli dát počet stadionů do plných. Přibyl Pal Pad, abychom mohli recyklovat supportery dle potřeby. Dva Nest Bally, jsou kvůli rychlosti v setupu.
Vzhledem k tomu, že tady pracujeme s energiemi v discardu, tak jsem opět zařadil Sophoclese.


Možný vylepšení:

Stejně jako v před rotační verzi i tady vidím možnost hrát karty jako Max Potion, Mystery Treasure nebo nahradit Unit Energie za Basic Metalky.

Místy’s Determination
Umí zahodit kartu a v osmi najít jiný dvě, to je celkem férový, když pracujeme s discardem . Nicméně uvidíme podle rotace.

Překopat to na Malamar/Lunala-GX/Ultra Necrozma GX.
To je sice hodně divoký, ale jako funny deck, proč ne :)

Závěr
Stará strategie v kabátu sezóny 2018 se zatím na papíře zdá být celkem zajímavá. Samozřejmě weakness hlavního bijce na Gardevoiru GX je minimálně nemilá, nicméně metalových decků teď bude dost na to, aby se počet Gard na fieldu zmenšil na minimum  (ano je to moje zbožný přání). Uvidíme, co nám přinese ještě edice Forbidden Light dalšího a co nám ještě Pokémon Company ukáže v další edici. Nicméně potenciál v tomhle decku vidím.

To je teď zas na nějakou dobu ode mne všechno. Jestli se Vám článek líbil, budu rád, jestli ne, tak je mi to jedno .

aLOLa a zas někdy na turnajích nebo tady, když mě zas políbí múza 
franckie
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Terms Of UsePrivacy Statement