Friday, July 10, 2020
Články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, March 26, 2018
Future Sight – Solgaleo GX
Autor: AdminPG @ 10:14 PM :: 708 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky ze světa Pokémon, Rozbory balíčků
 
Solgaleo deck

Zdravím všechny pokémoňáky a pokémoňačky. Jak sem slíbil na konci minulého článku, dnes se podíváme na jeden z decků, co by se mohl objevit v příští sezóně. Tím balíčkem je Solgaleo GX. Dříve spíš funny deck ve verzi Solgaleo/Rayquaza nebyl u nás a ani ve světe moc oblíbený. S novou verzí Solgalea GX by ale mohl tomuhle decku vysvitnout plamínek naděje.

Pointa balíčku je jasná – dostat co nejrychleji do hry Solgalea GX ze SUM a dát GX útok. Od dalšího kola potom bez problému zabíjet všechno, co vám soupeř dá do cesty. Až dojdou energie, tak na řadu přichází nový Solgaleo GX, případně Solgaleo ◇, co nabijí energie zpět a pomůžou dobrat zbylý odměny. Je to těžký aggro, co se snaží vzít 6 odměn v prvních pěti kolech.

Co vlastně nový Solgaleo umí? Mrkněte se sami:

Solgaleo-GX – Metal – HP250
Stage 2 – Evolves from Cosmoem
Ability: Shining Mane
Each of your Pokemon has no Weakness.

[C][C] Turbo Strike: 120 damage. Attach 2 basic Energy from your discard pile to 1 of your Benched Pokemon.

[C][C] Prominence-GX: Heal all damage from each of your Pokemon. (You can only use 1 GX attack in a game.)

When your Pokemon-GX is Knocked Out, your opponent takes 2 Prize cards.

Weakness: Fire (x2)
Resistance: Psychic (-20)
Retreat: 2

Ano, vidíte správně. Ruší weakness a za Double Colorless Energy zabijí na 1 ránu Gardevoiru GX a ještě natáhne energie. Díky tomu už není nutný hrát Rayquazu, protože Solgaleo vyřeší problém sám.
Dle zpráv z pokebeach.com se ho ale dočkáme až v průběhu října. Bohužel až po rotaci Professora Sycamore a dalších karet, co by z tohohle balíčku udělaly opravdu rychlou bestii.Nyní se mrkneme na decklist a vysvětlíme si ty zajímavější karty.

4x Cosmog SUM
2x Cosmoem SUM
2x Solgaleo GX SUM
2x Solgaleo GX novej
1x Solgaleo GRI
1x Solgaleo ◇
3x Tapu Lele GX

4x „Draw Supporter“
4x Cynthia
2x Hala
2x Pokémon Fan Club
1x Cyrus
3x Guzma

4x Ultra Ball
4x Rare Candy
2x Pal Pad
2x Field Blower
2x Rescue Stretcher
3x Choice Band
10x Metal Energy
2x Double Colorless Energy


Split Solgaleů sem si dovolil dát na dva nový a dva starý. Možná by stačil jenom jeden nový, to uvidíme po testingu. Solgaleo GRI je bezvadný non-GX útočník, co dává velkou damage. Nevýhodu v podobě nemožnosti útoku další kolo řeší abilita Solgalea, co aktuálně nemohoucího „malého“ Solgalea vymění a umožní mu tím útočit. Samozřejmostí je Solgaleo ◇, jehož první útok obnoví ztracené energie a druhý útok dává kotel damage. 3 Tapu Lele jsou pro rychlost a konzistenci decku.
Mezi Itemy není nic zvláštního, možná Pal Pady, ty se ale podle mne stanou standardem v každým decku.

Cynthia je must have v každém decku, zamíchat ruku do balíčku a vzít si 6 karet je super i dneska, natož po rotaci bez Sycamore. Potenciál Haly je tady asi největší, protože tenhle deck chce útočit GX útokem ideálně druhý kolo. Fan Club hledá basicy a kombinace Guzmy se switchováním Soglalea GX je fenomenální.

Stejně jako minule sem si dovolil do metalového decku zařadit Cyruse. I tady platí, že ztenčit soupeři bench je něco, co chcete dělat, když můžete.U Supporterů ste si pravděpodobně všimli kolonky 4x „Draw Supporter“. Vzhledem k tomu, že nebude Sycamore, tak volba „alternativních“ draw je celkem logická. Nabízí se samozřejmě Lillie, ale těžko 4 kopie. Jestli neodrotuje sada Evolutions, tak Misty’s Determination je taky možnost jak si rychle najít díl do skládačky „Candy, Solgaleo GX a jedééém“. Sophocles mi na rozdíl od Metagrossů nepřijde použitelný, protože tady s discardem nepracujete. Hau je sice pěknej, ale líznout tři karty je spíš málo než moc. Illima je spíš karta co balíku vyloženě škodí a Wicke má smysl jenom když si soupeř nechá Supportera jako jedinou kartu do dalšího kola a vy jdete na nových 7 karet , takže taky spíš nic moc. Uvidíme, co vyjde v dalších edicích, nicméně zatím jsou draw supporteři spíš horší a pomalejší.

Energie jsou klasicky 10 basic Metalek a k tomu dvě DCE. Možná DCE vypustím úplně, ale zatím mi potenciál typu „dám za DCE Gardu/Sylveona/Glaceona/Ninetalese na ránu“ přijde moc dobrý na to, abych ho minimálně nezkusil. 4 DCE by byly moc, protože GX útok Solgalea jede na Metalku.

Matchupy se zatím špatně určují. Těžko říct, co bude a nebude za balíčky. Nicméně Ability Locku bude málo a ten co bude, tak má weakness. Co se týče Zoroarka GX, tak tomu by mohl zatopit Cyrus a to, že pravděpodobně bude od třetího kola dostávat OHKO (One Hit Knock Out) do všeho, co má. Matchup s ohněm je zajímavý v tom, že bez weakness, nedostáváte OHKO, ale vy ho dát umíte. Nicméně T1 Kiawe je T1 Kiawe…. Gardu byste měli přejet, Sylveona jakbysmet. Tapu Bulu by taky měl být pozitivní matchup.

Další možné karty:

Dialga GX
Na GX útok samozřejmě. Přidat si kolo a díky tomu vyhrát, není vůbec zlý.

Olivia
Když máte Candy, tak si najít potřebný Solgalea do skládačky je fajn.

Wolkner
Když máte Solgalea a potřebujete to Candy :D

Třetí Solgaleo GX SUM
Když se rozhodnete sundat jednoho novýho Solgalea GX a nahradit starym, abyste měli „jistotu“, že prostě T2 přijde.

Závěr
Samozřejmě nevíme, co se Pokémon Company honí hlavou a odhadnout, jak přesně bude rotace je aktuálně nemožný a o případnejch novejch kartách a novejch edicích nemluvě. Nicméně si troufnu říct, že příští formát bude podstatně pomalejší, než máme teď a zatím to vypadá, že bude nejpomalejší za posledních 6-7 let. Názory, jestli je to dobře nebo špatně se můžou lišit, nicméně změna bude velká. Osobně si troufnu říct, že rotace bude buď Evolutions a dál, nebo dokonce Sun and Moon a dál.

Pokud ste aktuální metou otrávení stejně jako já, tak si můžete zkusit naproxovat tenhle deck a vyzkoušet na lize. Jestli vás napadnou jiný buildy, tak se nebojte mě contestit v komentářích.

Takže aLOLa a budu se těšit u dalšího článku. Ten se bude věnovat (staro)nový strategii a už počítá s kartama, co budou v edici
Forbidden Light.

Nebeský Řízek

Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Terms Of UsePrivacy Statement