Friday, July 10, 2020
Články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Saturday, March 24, 2018
Nová Pokémon edice Sun and Moon - Forbidden Light
Autor: AdminPG @ 5:17 AM :: 760 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky ze světa Pokémon, Recenze
 
Pokémon Sun and Moon - Forbidden Light

Pokémon Sun and Moon - Forbidden Light - rychlý pohled na edici od Martina Janouše


Zdravím všechny čtenáře pokémon-guru, příští měsíc nás budou čekat prereleasy nové sady. Pojďme se tedy společně podívat, jaké karty a Pokémoni v nové edici vyjdou

Úvodem bysme si měli říct, z jakých japonských edic se anglický set Forbidden Light bude skládat. Základem celé edice je japonský set se stejným názvem a k tomu se přidá japonská rozšiřovací edice pro Ultra Prism neboli SM5+ Ultra Force.

Japonská edice SM5+ Ultra Force je specifická tím, že je zde mnoho karet pokémonů z edice Ultra Prism se stejnými parametry (útoky, HP, retreat cost atd.), ale s rozdílným typem (barvou) karty. Můžeme se tedy těšit např. na metalového Empoleona, bojového Garchompa nebo elektrického Magnezona. Zrovna Magnezone je zajímavý tím, že se mu změnila i abilita, která (na rozdíl od toho z Ultra Prism) přikládá elektrické energie do hry.
Avšak tento malý japonský set není jen o reprintech do jiné barvy. Má v sobě i pár nových a nutno podotknout, že velmi dobrých karet. Obecně se dá říci, že Ultra beast karty v tomto minisetu získávají nový rozměr a novou sílu. Vyjde zde velice zajímavý Ultra beast Naganadel-GX, který má mimořádný herní potenciál, protože za 1 energii udělí 20 zranění za každého Ultra beast pokémona, kterého máte ve hře. Pro fanoušky lock decků a controlů má tento pokémon i velmi zajímavý GX útok, který říká, že si oba hráči zamíchají své odměny do decku a rozdají si nové 3. Nezáleží tedy na tom, že soupeř má poslední odměnu a vy 6, tímto GX útokem hru dostanete do vyrovnaného stavu na odměny a máte šanci ji zvrátit! Ultra beast karty dostanu support v podobě karty Beast Ring, která říká, že pokud soupeř má 3 nebo 4 zbývající odměny, tak si můžete najít 2 základní energie a přiložit je k jednomu svému Ultra beast pokémonovi. Tato miniaturní edice tedy pravděpodobně herní scénu velmi ovlivní.A co japonský set Forbidden Light? Ten obsahuje 110 karet (včetně zlatých verzí karet) a opět i v tomto setu najdeme karty, které si zaslouží pozornost.

Za zmínku stojí určitě Malamar. Tento nenápadný pokémon má velice zajímavou abilitu. Ta vám dovolí vytáhnout 1 psychickou energii za kolo a připojit ji k jednomu pokémonovi na střídačce. Psychičtí pokémoni se nyní dočkají support pokémona, na kterého možná tak dlouho čekali.
Zygarde GX může na první pohled vypadat jako průměrný pokémon, který má ovšem velmi dobrý GX útok. Po jeho použití Vám další kolo soupeřovi pokémoni EX a GX nezpůsobí žádné zranění. Jelikož to je GX útok, tak ho můžete použít jen jednou za hru. Ale pozor! Vychází zde supporter Bonnie, který říká, že pokud máte stadion ve hře a zároveň otočený svůj GX counter, tak můžete po zahození stadionu použít GX útok Zygardy-GX znovu! Proto si dovedu představit velmi účinný deck založený na tomto kombu.

Poslední karta, která v této ochutnávce nové edice stojí za odhalení je Ultra Necrozma GX. Její útok říká, že dáte 20 + 80 zranění za každou psychickou energii, kterou u Ultra Necrozmy máte a poté všechny psychické energie musíte odhodit. V kombinaci s Malamarem může vzniknout velmi smrtelné kombo, protože díky Dawn Wing Necrozmě z Ultra Prism můžete přes kartu Float Stone relativně snadno točit pokémony mezi střídačkou a aktivní pozicí.
Tato edice bude v prodeji od 4. května 2018 a najdete v ní tyto produkty:
• Pokémon Boostery
• Booster Boxy Forbidden Light
• Check-lane Blistery
• 3-pack blistery Forbidden Light
• Pokemon Album Forbidden Light
• Pokemon Obaly Forbidden LightPředprodej těchto produktů bude zahájen na našem partnerském eshopu Vesely-drak.cz přibližně v polovině dubna.
Prerelease turnaje budou probíhat v termínech 21-29. 4. 2018.

Osobně se na novou edici už těším, protože opět přinese něco nového, a tak bude zas opět plno práce pořádně natrénovat, abych si udržel turnajové výsledky!

Martin Janouš
Celý článek...
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Terms Of UsePrivacy Statement