Friday, July 10, 2020
Články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, March 19, 2018
Deck garáž - Metagross GX/ Dusk Mane Necrozma GX
Autor: AdminPG @ 8:34 PM :: 633 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Rozbory balíčků
 
Deck garáž - Metagross GX/ Dusk Mane Necrozma GX


Čau všem pokemoním labužníkům a labužnicím. Po dlouhý době sem se rozhodl napsat článek. Nebude to ani report nebo rozbor archetypu, ale bude to (relativně) nová myšlenka na deck.
Asi jste si všichni všimli HYPu ohledně Magnetona v kombinaci s Dusk Mane Necrozmou GX. Deck je rychlý, umí dávat obří damage a má energy akceleraci. Já se dnes, ale zaměřím na strategii s jinou energy akcelerací, a to v podobě Metagrosse GX.
Deck je sice o poznání pomalejší, na druhou stranu nejste závislí na energiích na ruce, protože Metagross je umí vytáhnout z discardu sám. Kromě toho je to obstojný útočník (s Choice Bandem umí dávat 180, což je dost na Tapu Lele GX, Tapu Bulu GX atd). Mrkneme se na decklist a trochu si rozebereme karty.

4 Beldum
3 Metang
4 Metagross GX
2 Tapu Lele GX
1 Alolan Vulpix
2 Dusk Mane Necrozma GX
1 Dialga GX

11 Metal Energy

4 Professor Sycamore
4 N
2 Guzma
2 Brigette
1 Cyrus
1 Skyla

4 Ultra Ball
3 Max Potion
3 Rare Candy
3 Choice Band
2 Field Blower
2 Rescue Stretcher
1 Pal Pad
1 Counter Catcher

4-3-4 lajna Metagrosse je standardní a není důvod jí měnit.
2 Tapu Lele GX - taky klasika. Tři by byly sice lepší, ale prostě se mi tam nevejdou T_T.
Aloloan Vulpix podpoří setup, takže v pomalejším balíku se Stage 2 Pokémonama (co nejsou Garda GX) je to nutnost.
2 Dusk Mane Necrozmy jsou tak akorát, dává randál damage, je to tím pádem hlavní attaker, nicméně zdaleka ne jedinej.
Dialga GX má dvě využití. Prvním útokem dolízne do šesti, což je na setup dobrý vždycky. Hlavní lákadlo je ale její GX útok. Ten dává 150 damage a soupeřovi přeskočí kolo, takže můžete směle útočit znovu. Je to skvělé, no není to skvělé? :D
Teoreticky tak jde vzít 4 odměny. Zabijete soupeřovu Tapu Lele Dialgou s Choice Bandem a další kolo můžete vzít další dvě odměny Dusk Mane Necrozmou, protože ta dává opravdu KOTEL damage.
Může se zdát, že Dialga zároveň zlepšuje matchup proti ohnivym balíkům, protože je sama je dračí typ a nemá tim pádem weakness na oheň, nicméně v praxi to znamená, že soupeř dá stejně buď dva Steam-upy nebo jí sežehne Ho-oh GX na ránu, tak jako tak, sorry jako.U trenérů se zaměřím jen na ty zajímavější. Nemá cenu rozepisovat, že potřebujete 4 Ultra Bally atd.
Cyrus je celkem tutovka do metalového balíčku. Uklidit soupeři pokémony na benchi, když má v aktivu například Tapu Lele je k nezaplacení.
Counter Catcher je celkem zajímavá karta, protože jako pomalejší Stage 2 deck, budete pravděpodobně polovinu hry prohrávat. Tahle karta vám umožní buď zdržet soupeři setup nebo uklidit bench pomocí právě pomocí Cyruse, když soupeři přitáhnete Counter Catcherem tu pověstnou Tapu Lele. Imo celkem hezký kombo.
Pal Pad – po rotaci VS Seekeru se musely počty supporterů značně „ztlustit“, no díky Pal Padu si můžeme dovolit počty některých supporterů ztenčit.

Matchupy
Těžko říct. Na papíře to vypadá neporazitelně, kromě matchupu s Volcaninionem nebo Ho-oh/Turtonator. Ale praxe může bejt jiná. Decky jako Alolan Ninetales nebo hypovanej Glaceon-GX byste měli rozsekat. Sylveona s Gardou taky. Proti Zoroarkovi GX pravděpodobně nebudete stíhat, nicméně Parallel City a Cyrus by mohli trochu času koupit. Buzzwole je moc rychlý, tam si asi ani nečuchnete, ale velmi rád se budu mýlit.
Nicméně si myslím, že hlavní síla tohohle decku bude až po rotaci, kdy (zatím podle karet co víme, že vyjdou) vyrotuje poměrně dost klíčových karet, co všem deckům urychluje setup. Sycamorem začínaje po Nko a Brigettu konče. Tím pádem by pomalejší deck neměl mít takovou nevýhodu, protože pomalý budou všichni.

Post Rotační list může vypadat třeba nějak takhle:
4 Beldum
2 Metang
4 Metagross GX
2 Tapu Lele GX
1 Alolan Vulpix
2 Dusk Mane Necrozma GX
1 Dialga GX

11 Metal Energy

4 Cynthia
4 Sophocles
2 Guzma
2 Pokémon Fan Club
1 Cyrus
1 Volkner

4 Ultra Ball
3 Max Potion
4 Rare Candy
3 Choice Band
2 Field Blower
2 Rescue Stretcher
1 Pal Pad
1 Counter Catcher

Moc se toho nezměnilo. U skladby pokémonů sem Metagrossí lajnu upravil na 4-2-4 a přidal jedno Rare Candy.
Supporteři prošli asi největšími změnami. Za Sycamore sem dal Sophoclese a za Nko Cynthii. Za Brigette je logický dát Pokémon Fan Club a jako hledání aktuálně nejlepšího itemu je tu Volkner místo Skyly, což je to sice celkem košická substituce, ale zatím mě nic lepšího nenapadlo.
Zatím to vypadá, že lepší draw než Cynthia není, takže tam není co řešit.
Vzhledem k tomu, že Metagross pracuje s energiemi v discardu, tak nejlepší se mi zatím jeví právě Sophocles, jelikož za zahození dvou energií může líznout 4 karty, opět košická substituce, nicméně zatím nic lepšího není.

Další možný karty:
Následuje výčet zajímavých karet, co se dají nacpat jak do aktuální mety nebo až do post rotační.

Solgaleo ◇
Non-GX attaker, basic pokémon se 160HP. Prvním útokem podrží, protože vytáhne energie z discardu. Druhý útok dá za hodně energií 160, s Choice Bandem 190, což je dost na zabití všech nepříjemných Ultra Beastů. Ano koukám na tebe Buzzwole-GX :D.

Třetí Tapu Lele GX
Setup je vždycky důležitej a Tapu Lele na konzistenci rozhodně přidává.

Třetí Dusk Mane Necrozma GX
Přidat útočníka je vždycky ok.

Třetí filed blower
Ano, ještě stále vás bude bolet Garbodorův ability lock….

Parallel City
Parallel City je celkem ultimátní karta proti Zoroarkům GX. Po Cyrusovi je Parallel smrtící, protože soupeř musí mít celkem hodně karet, aby se z locku dostal. Vám to dá potřebný čas na setup. Po full Setupu byste vyhrát měli.

Giratina promo
Tech proti Greninjám, troufnu si říct, že ten matchup je střední tak jako tak, protože Ability Lock vás celkem dost zničí, na druhou stranu, oproti čistým Metagrossům tady máte možnost nabít ručně Dusk Mane Necrozmu a zabít Greninju na jednu ránu. Celkem zajímavá je v tomhle matchupu i Dialga, protože když soupeři přeskočíte kolo, tak už můžete Ability vesele opět používat.Závěr
Vzhledem k tomu, že field je aktuálně plnej Stage 1 Pokémonů, se kterejma si Metagross sám poradit moc neumí (150 DMG max 180, je prostě málo, sry jako), se Dusk Mane Necrozma jeví jako světlo na konci tunelu pro Metagrossí archetyp, kterej to má aktuálně dobrý jenom proti Vikabulu. Díky těmhle vylepšením má tenhle deck potenciál se opět dostat mezi ty lepší v aktuální metagame.
Doufám, že se vám článek líbil a že se pokusíte být aspoň trochu kreativní a vymyslíte vlastní variaci buď tohodle decku nebo případně jinýho. Svoje nápady mi pište do komentářů.

Takže se mějte a aLOLa u dalšího článku.

Josef Furstenzeller

Ps.: další článek bude víc Future Sight. Bude se týkat post rotačních decků. Víc říkat nebudu, abych nekazil překvapení XD.
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Terms Of UsePrivacy Statement