Friday, July 10, 2020
Články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, March 19, 2018
Report ze slovenského dvojboje
Autor: AdminPG @ 8:14 PM :: 523 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Reporty z turnajů
 
Pokémon League

Zdravím všechny čtenáře Pokémon-guru. Poslední víkend se konal tzv. tradiční slovenský dvojboj. Panuje dlouhá tradice, že obě bratislavské herny na Slovensku pořádají League Cupy ve stejný víkend. Ani tento víkend nebyl výjimkou a já jsem zde nemohl chybět, protože můj hlad po championship bodech nezná konce. Při dvou turnajích za víkend je často problém zvolit správný deck, což je hlavně problém do druhého turnaje, protože mnoho lidí mohou reagovat na sobotní metagame. První sobotní turnaj je většinou v duchu tradiční mety, protože nikdo ještě přesně metu nezná, a tak hráči hrají spíš tradiční balíky, než nějaké vyložené counter decky.

Já jsem přes týden neměl moc času na testování, a tak jako poslední dobou už tradičně jsem volbu decku řešil hlavně teoreticky v hlavě. V dnešní době internetu, se hráči hodně orientují podle světové metagame. Té momentálně dominují 2 typy decků. Decky se Zoroarkem GX a decky s Buzzwolem GX. Přemýšlel jsem, jestli je nějaká šance, abych měl balík, který dokáže s přehledem porazit oba tyto balíky. Další možnost byla, že půjdu do nějaké klasiky a budu hrát osvědčenou strategii. Už dlouho jsem si pohrával s myšlenkou Silvallyho GX, který díky různým Memory kartám se dokáže přebarvit na typ, který zrovna potřebujete. Světe div se existuje Fighting Memory a Psychic Memory, což jsou právě 2 druhy weakness, které top decky (Zoroark a Buzzwole) mají. No a co se zbytkem fieldu, které ani jednu z těchto wekaness nemají? Rozhodl jsem se do decku dát Dusk mane Necrozmu GX, která dokáže dát za 220, a tak se umí postarat např. o Golisopoda GX. Nakonec jsem tedy balíček poskládal a pojmenoval si ho příhodně "DJ Silvally", protože Memory karty jsou vlastně CD. Máme v decku 3 hudební žánry: rock, pop a metal. S celkem velkým nadšením jsem šel do prvního turnaje, protože jsem zas po nějaké době hrál deck, do kterého jsem vložil svou myšlenku.

Na prvním League cupu se sešlo 24 hráčů, což znamenalo 5 kol a TOP8.

1. kolo Ho-oh GX/Drampa/Tauros GX
V prvním kole jsem potkal slovenského hráče, který sice nehrál deck žádné světové extratřídy, ale pořád to byl ohnivý deck, a tak jsem musel být na pozoru. V průběhu zápasu jsem ovšem zjistil, že bohužel soupeř nemá moc správných draw supporterů, což moji situaci zlepšilo i přes T2 Kiawe na Ho-oh GX. Zápas jsem vyhrál 2:0
1:0:0

2. kolo Ondřej Škubal - Zoroark/Golisopod
Ondra hrál deck světové mety, se kterým se o týden dříve umístil na druhém místě na turnaji v Praze. Zápasu jsem se vůbec nebál, protože jsem věděl, že je match-up pro mě nanejvýš pozitivní a to i přesto, že Ondra hrál Sudowoodo. Hry se vyvíjely podle předpokladu, kdy Fighting Memory (neboli Kabáti) odvedl skvělou práci a fakt, že Ondrovi to moc nepřišlo, moji rychlou výhru utvrdilo.
2:0:0

3. kolo Kiko Hodas - Buzzwole/Garbodor
Další balíček s weakness na jeden můj hudební žánr. Tentokrát jsem věděl jaké CD nasadit do přehrávače, abych rozjel bratislavskou párty. Buzzwole GX nemá rád pop žánr, a tak pouštění Madonny (Psychic Memory) mu způsobuje nelehké chvíle. Kiko zkoušel vzdorovat Zygardou EX, která weakness nemá. Na to jsem měl připravenou odpověď ve formě hard metalu, kterou zde zastupovala nabitá Dusk Mane Necrozma GX.
3:0:0

4. kolo Miloslav Poslední - Zoroark/Golisopod
Na situaci, kdy bych měl 3:0, nejsem z posledních turnajů zvyklý. Mohl jsem si tedy dát remízu a postupně začít přemýšlet, jak tahle perfektně rozjetá párty bude pokračovat.
3:0:1

5. kolo Jana Sandová - Ho-oh GX
Proti Ho-oh jsem si příliš nevěřil, protože bohužel Ho-oh je imunní vůči všem mým hudebním žánrům a žluté CD jsem v decku neměl. Musel jsem hodně počítat a přemýšlet, jak hrát. Jana navrhla remízu, ale já si chtěl proti Ho-oh zahrát pro případ, že bych je potkal v topce. První hru jsem prohrál vcelku jednoznačně a druhou jsem conceedoval v polovině, protože jsem věděl, že bych ji stejně nevyhrál a navíc jsem měl jistotu, že Janu znovu v TOP8 nepotkám.TOP8 Tomáš Just - Buzzwole/Garbodor
Tomášovi jsem měl co vracet, protože poslední dobou, když jsme se na cupech potkali, tak vyhrál on. První hra pro mne nevypadala vůbec dobře. Tomáš měl prakticky vše, co potřeboval. Nicméně nasazení Madonny do přehrávače začalo hru obracet, ale i tak jsem byl hodně pozadu. Nicméně Tomášovi pak najednou vše docházet a já jsem za stavu, kdy jsme měli 1-1 na odměny zahrál N a jediná jeho možná kombinace karet, aby vyhrál, byla Guzma + Strong energie a v decku měl cca 20 karet. Guzmy 2 nebo 3 a Strong energii pouze 1. Tomáš lízl Guzmu i Strong energii a já najednou prohrával 0:1. Druhou hru jsem vyhrál poměrně rychle, kdy Tomáš měl Zygarde EX v odměnách, což moji cestu k výhře dost zjednodušilo. Třetí hra byla celkem vyrovnaná, ale podařilo se mi rychle nabít Dusk Mane Necrozmu, která sebrala Zygardu EX GX útokem, a pak už byla cesta k výhře o poznání jednodušší, kdy jsem později dokázal přes Solgalea prism star připravit field tak, že už jsem nemohl prohrát.

TOP4 Phong Nguyen - Zoroark/Golisopod
Phongovi deck chodil velmi dobře. První hru jsem ovšem díky Fighting Memory rychle vyhrál. Třetí hru jsem já nic moc neměl, ale opět díky Fighting Memory jsem se vrátil do hry. Klíčová situace přišla, když Phong měl 3 karty v decku a měl v nich 1 Double Colorless energy, se kterou by vyrovnal na 1:1 a měl poslední trade a on ji bohužel nelízl, a tak jsem s velkou dávkou štěstí vyhrál.

TOP2 Patrik Bartošovič - Pejsci a kočičky aneb Zoroark/Lycanroc
Match-up nebyl úplně nejhorší, ale musel jsem si hodně hlídat Lycanroca GX. První hru jsem nezačal šťastně a dal jsem Patrikovi čas, aby se připravil. Prakticky celá hra byla o tom, že jsme v klíčové chvíli na začátku hry na Sycamora nelízl Kabáty (Fighting Memory), a tudíž jsem nezabil Zoroarka GX. To se ukázalo jako klíčové, protože Patrik následující kolo přitáhl skoro nabitou Dusk Mane Necrozmu GX a zabil ji Lycanrocem GX a ujal se vedení. Sice jsem okamžitě zabíjel Lycanroca zpět Rebelem GX, ale potencionální ztráta 2 odměn na prvním Zoroarkovi mě nakonec stála vítězství. Druhou hru to naopak nepřišlo Patrikovi a hru jsem vyhrál bez větších obtíží. Na třetí hru nebylo mnoho času. Patrik měl perfektní start, kdy mi ve druhém kole dokázal zabít Dusk Mane Necrozmu Lycanrocem GX, což mě vzhledem k málo času postavilo do velmi nevýhodné pozice. Musel jsem jít s Tapu Lele a zkusit na 2x Lycanroca zabít. Patrik po první ráně Lycanroca stáhl a nyní přišla nejdůležitější chvíle zápasu, která rozhodla. Patrik zahrál N a sebe poslal na 4 karty a mě na nových 6. Já potřeboval líznout Guzmu a energii, abych další kolo Lycanroca přitáhl a zabil a s Fighting Memory pak dodělal Zoroarky. Na Patrikových 6 karet z N jsem celé kombo lízl, avšak Patrik hrál v decku Red Card, kteoru na své 4 karty z N lízl a zamíchal mne znovu a já bohužel kombo nelízl zpět, a tak jsem nakonec prohrál. Na konci se mi ještě povedlo otočit 3 Max Elixiry v jednom kole, ale bylo to už spíš jen na efekt, protože Patrik měl Tapu Lele GX a Double Colorless Energy, aby mě zabil zpátky.

 

Z balíčku jsem měl obecně dobrý pocit a byla škoda, že v poslední moment při mne štěstí nestálo. Obecně jsem se hraním decku bavil a na turnaji padlo spoustu nových hlášek a objevilo se mnoho zajímavých herních situací.

Turnaj jsme skončili poměrně pozdě, a tak jsem neměl moc času přemýšlet o tom, co hrát další den. Hodně jsem se obával toho, že jsem ztratil moment překvapení. Navíc jsem si byl jistý, že někteří hráči změní svoje decky, a tak jsem se rozhodl, že další den pojedu klasický deck, který má mnoho neutrálních match-upů. Byl to Buzzwole/Lycanroc.

Druhý den se sešlo 21 masterů, což znamenalo opět 5 kol a TOP8, avšak tentokrát byla TOP8 nebodovaná. To mi bylo upřímně jedno, protože jsem už měl 2 výsledky z League cupů a jediné umístění, které mi mohlo přinést body, bylo TOP4 a vyšší. Netrvalo dlouho a bylo zde párování prvního kola.

1. Phong Nguyen – Greninja
Tušil jsem, že někteří hráči deck na druhý den změní, u Phonga jsem tipoval přehození na Volcaniony, a tak mě otočení Froakieho velmi překvapilo. První hra byla jasně v můj prospěch, kdy se Phong v middle game zasekl a nemohl útočit. Druhá hra vypadala také dobře, ale bohužel se později stalo to, v čem Greninja vyniká. Enhanced hammer na energii, N a Shadow Stitching a i přesto, že Phong měl 6 odměn a já 2, tak jsem nebyl schopný přes ability lock poslední 2 odměny vzít a prohrál jsem. Měl jsem jednu šanci se z locku dostat, když mi přišla Guzma a Phong měl zahozených 5 základních vodních energií s tím, že v decku hrál pravděpodobně 5-7 energií. Kupodivu měl šestou energii v ruce, a tak mu nedělalo problém stáhnout přitáhnutou Tapu Lele a pokračovat ve vítězném tažení. Na třetí hru jsme měli velmi málo času, a tak jsem věděl, že moje jediná šance je donk. Začal jsem, dal energii a předal kolo. Phong otevřel s Froakie a hned zahrál N, nelízl dalšího pokémona, dal energii a hodil na Bubble: Sudá! A to byl konec příběhu. Já jsem nemohl zaútočit, i když jsem měl vítěznou kombinaci v ruce, ale bohužel jsem musel předat kolo. Phong vyvinul na Frogadiera, zahrál Water duplicate a mohli jsme si podat ruku k remíze.
0:0:1

2. Daniel Prokeš – Buzzwole/Lycanroc
První hru to Danovi přišlo velmi špatně, a tak jsem si dokázal poskládat karty na stole tak, abych měl jisté vítězství. Druhá hra vypadala také dobře, ale Dan pak dobře zahrál Lycanroca GX. Na to jsem bohužel nemohl nijak reagovat, a tak jsem druhou hru prohrál a odcházel od stolu s další remízou.
0:0:2

3. kolo Sallazle GX/Lurantis promo
Když soupeř otočil karty, tak jsem si říkal, že to bude Volcanion ex + Sallazle GX. Překvapilo mne, že soupeř nepoužil můj Brooklet Hill na Volcaniona EX. Postupně jsem zjistil, že soupeř Volcaniona EX nehraje, a že od začátku je jeho hlavní útočník Sallazle. Musel jsem být opatrný a nedat soupeři moc odměn, aby Sallazle nedával za hodně zranění. V první hře soupeř udělal chybu, kdy použil Sallazlův GX útok na mého Buzzwola, který měl u sebe 3 základní bojové energie. Já měl na střídačce Energy Keeper Carbinka, a tak jeho GX útok byl bez efektu, což moji výhru usnadnilo. Druhou hru jsem poté opět vyhrál bez větších obtíží.
1:0:2

4. kolo Lukáš Jantovský – Golisopod/Garbodor
Tímto match-upem jsem si nebyl vůbec jistý. Nevěděl jsem, co čekat. Můj Lycanroc má weakness na Golisopoda a Garbodor dokáže také pěkně potrápit. V první hře ovšem Lukáš nedostal do hry rychle Golisopoda a já jsem i přes Garbodora dokázal brát odměny a lízat si trochu se štěstím Guzmy, a tak jsem první hru dotáhl do vítězného konce. Druhá hra vypadalo opět v můj prospěch. Lukáš začal s Tapu Koko, zahrál supportera a nelízl dalšího pokémona. Já začal s Remoraidem, a tak jsem potřeboval, abych vyhrál, mít buzzwola, Regirocka, Strong energii a Float Stone. Měl jsem v ruce Ultra Ball a Brooklet hill, takže o pokemony bylo postaráno. Našel jsem si Sycamora na Tapu Lele a potřeboval si líznout jen Float Stone a Strong energii. Lízl jsem Float Stone a základní bojovou energii, což mi k výhře nestačilo. Zaútočil jsem tedy za 80. Lukáš lízl Brigette a hra pokračovala. Na konci Lukáš dobře lízl Mewtwo a následně i Choice Band a zabil mi Buzzwola a já už se nemohl dostat přes Garbodora, a tak jsem druhou hru prohrál. Třetí hru jsme nestihli, a tak jsem odcházel s další remízou.
1:0:3

 

5. kolo Juraj Schrojf – Zoroark/Weavile
Juraj měl pouze 5 bodů (já 6), a tak i v případě výhry by nejspíše do topky nepostoupil, a tak mi přenechal výhru bez boje, protože já měl teoretickou šanci postoupit, Díky!

Nakonec jsem se do top8 procpal z 8 místa, a tak jsem byl stále ve hře.

TOP8 Richard Takáč – Zoroark/Weavile
Myslel jsem si, že je match-up velmi těžký, ale nakonec jsem zjistil, že je naopak velmi snadný. Klíčem je nedovolit soupeři vyložit Zoroarka Break a nedovolit Zoroarkovi GX, aby mohl použít svůj GX útok. Poté je důležité nevykládat pokemony s abilitou pokud to není nezbytně nutné. Pokud si připravíte na střídačku Sudowoodo, tak jste navíc krytí proti Mew EX, který když Vám zabije Buzzwola, tak vy ho Sudowoodem vrátíte na 100% zpátky. Tohle vše jsem měl celý zápas v hlavě a bez větších obtíží jsem ho dokázal 2:0 vyhrát.

TOP4 Rastislav Turčan – Metal box
Rastislav hrál poměrně rychlý balíček, který je založený na rychlém nabití Dusk Mane Necrozmy a její znovu nabití přes Solgalea Prism star nebo Max elixíry. Klíčem k vítězství bylo nedovolit Rastislavovi, aby mohl použít GX útok Necrozmy. Hrál jsem tedy „from behind“ a odměnově jsem dotahoval, aby Rastislav musel nevýhodně zahazovat energie. První hra byla navíc umocněna tím, že Rastislav měl úplnou death hand. Druhá hra už byla lepší, avšak rychle jsem dokázal zničit Solgalea prism star, což znamenalo, že měl Rastislav problém s nabitím Necrozmy. Vyhrál jsem celý zápas 2:0, ale bylo to hodně divoké zvláště z důvodu, že jsem si na začátku nebyl schopný líznout Strong energii ani v jedné hře, a tak jsem musel v obou hrách malého Mew s 50 HP zabíjet Knuckle Impactem nebo GX útokem Buzzwola. Nicméně i přes na první pohled nevýhodný trade jsem si dokázal utvořit pozici na stole a zápas vyhrát.

TOP2 Patrik Bartošovič – Zoroark/Lycanroc
Patrik svůj vítězný balík ze soboty nezměnil a světe div se, o den později jsme se znovu potkali ve finále. Tentokrát jsem byl bez diskuze jasný papírový favorit zápasu, avšak pokémon je hra plná překvapení, kde i papírově lepší deck může prohrát, protože mu něco nepřijde. A taková byla první hra. Obou nám naše decky absolutně nechodily, jak by měly. Patrik zahrál Puzzle of Time a ve 3 kartách vůbec nic neměl. Já jsem zase nebyl schopný asi 4 kola stáhnout aktivního pokémona a líznout Buzzwola, abych mohl útočit. Nicméně alespoň jsem měl nějaké energie a tak jsem je pokládal k Rockruffovi a lehce si připravoval board. Nakonec jsem byl já první, komu něco přišlo, a tak jsem mohl nastoupit s bojovou silou a Patrika v první hře porazit. Trochu jsme si s Patrikem vyměnili role, protože o den dříve jsem já často nelízl vítěznou kombinaci karet a tentokrát to byl Patrik, kterému často něco chybělo. Ve druhé hře např. na začátku hry nelízl Double Colorless energy, čímž se jeho šance na výhru velmi zmenšili. Já už měl mnohonásobně lepší start, než v první hře, kdy jsem dokázal v prvním kole zaútočit a zabít Zoruu, a tak přejít do agrese, což mi vydrželo celou hru a za stavu, kdy Patrik bral první odměny, tak mě zbývala už jen 1, kterou jsem sebral po líznutí energie.Víkend na Slovensku tedy dopadl velmi dobře. Odvezl jsem si 90 bodů ze 100 možných a zase jsem poskočil v evropském žebříčku, kde tak nějak dlouhodobě okupuji 10. příčku. Tento víkend se bude konat velký mezinárodní turnaj v Praze, na který se velmi těším. Úspěšných balíků mám na výběr dost, tak snad zvolím ten správný. Přeji hodně štěstí všem účastníkům Special eventu v Praze!

Martin Janouš
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Terms Of UsePrivacy Statement