Friday, July 10, 2020
Články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, September 25, 2017
Report z Pokémon Regionals v Brémách 15.-17.9.2017
Autor: ImmortalCZ @ 12:21 PM :: 648 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Reporty z turnajů
 

Bremen Regionals

 

Ve dnech 15-17. září se v Německých Brémách konal druhý regionals v této sezóně. Já jsem se o účasti rozhodl již začátkem srpna, jednalo se o moje první regionals a první mezinárodní turnaj po asi pěti letech. Proto jsem začal s online přípravou již v půlce srpna. Řekl jsem si, že vyzkouším všechny balíčky co mají nějakou šanci. Začal jsem s balíky, které byly úspěšné v minulé sezóně, konkrétně: Ninetales, Garbodor, Tapu Bulu, Metagross.

 

S novou edicí bylo naprosto jasné, že Gardevoira Gx bude dominovat, což se potvrdilo na Mistrovství světa. Bylo mi jasné, že můj balíček musí mít šanci proti Gardevoiram, Metagrossům a Volcanionům a musí být stabilní. Dlouhou dobu jsem testoval Tapu Bulu s Vikavoltama. Tento balíček se mi ze začátku jevil hodně konzistentní, měl ovšem problém s Gardevoirama a Metagrossema. Zkusil jsem si sním zahrát jeden turnaj a skončil v Top 4, nicméně mně moc neseděl, tak jsem si řekl, že budu hledat jinde. Balík byl vhodný spíše do menší mety, věděl jsem, že pokud potkám víc jak dvě Gardevoiry tak si můžu o topce nechat jen zdát.

 

Po Worlds jsem začal zkoušet celkem úspěšný balíček Golisopod/Garbodor. Vycházel jsem z původní verze, která skončila ve finále. Ovšem se ukázalo, že balíček musí být stavěný trošku jinak. Do balíčku jsem dal plný počet Guzmů a třetí Acceloru. Očekával jsem mnoho mirroru, proto jsem také hrál linku 4-4 Golisopoda, abych na ultra bally nemusel zahazovat důležité karty (což se později ukázalo jako správná volba). S balíčkem jsem skončil dvakrát na druhém místě na dvou League Challenge v Praze (pokaždé jsem musel dřív domů -_-).

 

Týden před turnajem jsem však začal pochybovat o konzistenci balíčku jako takového, nelíbila se mi verze s Tranchalange Garbodorem z edice Guardians Rising. Přemýšlel jsem, jestli zkusit jednu verzi bez Garbodorů s heavy line 4-4 Golisopod + 4-4 Guzma/Accelora + hodně karet na konzistenci a na udržení Golisopoda při životě (Bodybuilding Dumbells, Octilery, Oranguru) a odstupem času usuzuji, že by to vlastně nebyla špatná volba.

 

Ovšem někdy ve středu před turnajem jsem si řekl, že hrát Golisopoda bez Garbodorů je celkem sebevražda, hrál jsem ho tedy s linkou 2-2 Garbotoxin Garbodor a balíček udělal maximálně konzistentní.

 

Balíček bych tedy měl, horší bylo dostat se na samotný turnaj. Brémy jsou jen pár desítek kilometrů od Holandských hranic, tedy asi 7 hodin cesty. Původně jsme měli jet autobusem, cesta by ovšem trvala asi 12 hodin a stála skoro 2000 Kč. Rozhodli jsme se půjčit si auto, což se ukázalo, že není tak jednoduché. Nakonec přislíbil Marek Řeháček, že nás vezme autem. Ten se ovšem na konci srpna vyboural a z tohoto plánu sešlo. Trn z paty nám nakonec vytáhlo duo Bigben + Vlasta. Měli přesně tři volná místa pro Mě, Pepáše a Tobiho.


V pátek jsem tedy zatáhnul 2 hodiny ve škole a vyrazil do OC Nový Smíchov, kde jsme se naložili k Bigbenovi do auta a vyrazili směr Deutschland :). Na hranicích jsme si dali pár libovejch hot dogů po doporučení Bigbena a asi půl hodiny nemohli nastartovat. Vše se nakonec vysvětlilo a my jsme zhruba kolem 8 večer dojeli do Brém. V ulici, kde jsme měli svoje BnB bylo po našem příjezdu asi 8 policejních aut a dospěli jsme k zjištění, že se nacházíme v muslimské čtvrti. Chvilku jsme se hledali s majiteli (Muslim samozřejmě), který nás zavedl do našeho pronajatého bytu, který byl za cenu 75€ na dvě noci pro 5 lidí naprosto luxusní, jen byla trošku zima.


Hodili jsme si sprchu, něco jsme snědli a začali nahrávat poslední hry. Pepáš se kolem půlnoci rozhodl hrát stejnou šedesátku jako já (stejný balíček). Trochu mě s tím znervóznil, ale také potěšil. Na jednu stranu jsem byl rád, že mému balíčku věří i ostatní, ale také jsem věděl, že pokud bude balíček špatný, bude to na mou hlavu.


Naspali jsme asi 5 hodin a na 8 hodinu nás vyzvedl Vlasta a jeli jsme k místu konání. Měl jsem nějaký problém s pop id, který jsem řešil s rozhodčími, ale vše bylo nakonec v pořádku. Hrálo se v “předsálí” celkem velkého divadla, ovšem bylo poznat, že je problém s ventilací atd. Budova prostě nebyla dělaná na to, aby se tam pohybovaly stovky lidí. Jídlo a pití se také muselo nechávat v šatně.


Nebudu se zdržovat s věcmi okolo a přejdu k samotnému reportu:


  1. Kolo Katje Kunze - Lurantis/Solgaleo Gx


V prvním kole jsem potkal poké mom, která hrála lehce rogue balíček. Ze začátku mě celkem otravovala s Limou a 2x v prvním kole mě vymíchala na 2 karty. Balík pro mě však nepředstavoval žádnou sebevětší hrozbu a já za asi 20 minut vyhrál obě hry.


1-0-0


   2. Kolo Sander Baaijens - Ho-Oh/Volcanion


Došlo na lámání chleba. Jednalo se o můj nejhorší matchup vůbec, proti kterému vyhraju asi 1 z 10 her. Začal jsem s celkem pěknou rukou a s Tapu Lele, pod kterou jsem přiložil DCE. Na ruce jsem měl ještě jednu, Choice Band a Sycamora, věděl jsem, že pokud zahraje jen Kiaweho, tak vyhraju. Soupeř opravdu zahrál jen Kiaweeho a Fighting Fury Belt. Super musel jsem se dohledávat k Field Bloweru, ten mi naštěstí přišel a vedl jsem 1-0. Druhá hra byla horší, přišlo mu to opravdu skvěle i tak jsem si celkem věřil. Ho-Oha jsem zabil přes Tapu Lele + Tapu Koko promo a jednoho Volcaniona 2x přes Golisopoda Gx. Poslední dvě odměny jsem vzal přes Guzmu + Gx útok Golisopoda. Seděl jsem v části hned za bistrem a rovnou jsem mávnul na barmana ať mi donese vodu (kdybych nebyl na turnaji poručím si něco tvrdšího). Byl jsem neskutečně happy, že jsem vyhrál auto loss a dodalo mi to hodně sebevědomí. Sander byl navíc naprosto v pohodě týpek, s kterým jsme si skvěle pokecali.


2-0


3. Kolo Martin Janouš - Mirror


Ok super, za stavu 2-0 potkám nejlepšího Českého hráče a ke všemu v mirroru. Oba nám to obě hry celkem pěkně chodilo, ovšem Martin se v early game dostal do stavu kdy mu nechodily travní energie, čehož jsem využil. Druhá hra byla těžší, dost jsme se přetlačovali a bylo to hodně těsné. Věděl jsem, že pokud prohraju, tak celá hra pravděpodobně skončí remízou, což jsem nechtěl. Naštěstí mi zde pomohlo, že jsem hrál 4-4 Golisopod a nemusel jsem na Ultra Ball zahazovat důležité karty, které by mi pak chyběly. Nakonec jsem vyhrál 2-0 a poslední odměnu bral tradičně s Guzmou.


3-0


Byl jsem dost heclej do dalších kol, přece jen málokdy porazíte na Regionals jednoho z nejlepších hráčů světa.


4. Kolo Petr Janouš - Mirror


Výborně, další mirror a ke všemu někdo, kdo chce pomstít bráchu z minulého kola. Hry se velice podobaly minulému kolu. První hru jsem tuším vyhrál. Druhou hru nás Petr v lategamu poslal oba Nkem na dvě karty, přišla mi do ruky 3. Tapu Lele na Guzmu, tak jsem se lehce radoval. Petr mi však úsměv ve tváři zmrazil Float Stonem pod Garbodora. Tímto zajistil remízu, protože do konce kola trvalo asi 4 minuty.


3-0-1


5. Kolo Robin Schulz - Metagross


Moc dobře jsem věděl kdo to je, pomalu jsem se připravoval asi na nejtěžší hru celého turnaje. Robin hrál stabilní verzi Metagrossů se 4 Field Blowery, které - nutno přiznat - mě naprosto rozbily. První hru jsme oba měli pomalejší start. Zbývala mi jedna odměna ve chvíli, kdy Robin právě zahrál 4. Field Blower a já si zamíchal poslední Float Stone do odměn. Druhou hru jsem asi 4 kola nezaútočil a Robin měl už 2 Metagrosse se 3 energiema ve hře.


3-1-1

6. Rhys Williams - Xerneas Break


Rhys byl hodně velkej sympaťák, takže hra se nesla v pohodovém duchu. Věděl jsem, že proti Xerneasům nemám naprostou šanci. Dvakrát jsem ho projel kokem a on dal 3x za sebou 340 damage. Druhou hru jsem více méně vzdal po 10 minutách a šel na párek.

.

3-2-1


Nějak sem s smiřoval s tím, že Top 32 se mě už netýká, ale i tak jsem si chtěl zbytek turnaje užít.


7. Juho Kallama - Mirror


Soupeř hrál verzi s trachallange Garbodorem. Obě hry byli z mojí strany hodně zvláštní, takže je těžké cokoliv psát. V obou hrách mi dělala problém 7. odměna za Garbodora, ale ve dvou hrách se mi povedlo zahrát více Golisopodů a Accelor. Nakonec jsem si v 8 karetním balíčku nechal 2 Lele a dvě Guzmy a soupeř mě poslal Nkem na 2 a já si líznul Lele a vyhrál jsem.


4-2-1


8. Casper Christensen - Rainbow Road


Že potkám rainbow road v osmém kole za tohoto stavu mě vážně nenapadlo. Naštěstí soupeř byl často vymíchán a já v obou hrách přes Guzmy přitáhnul všechny Xernease a dokázal jsem zvítězit asi za 15 minut.


5-2-1


V tuto chvíli bylo jasné, že všichni s 6-2-1 postoupí, byl jsem pevně rozhodnut, že poslední hru vyhraju i kdyby to mělo stát cokoliv.


9. Daniel Eisebitte - Gardevoir


Soupeř se snažil domluvit na remíze aby jsme si oba zajistili Top64. To jsem razantně odmítl s tím, že jsem sem přijel něco uhrát.

Soupeř hrál klasické Gardevoiry, první hru jsem pohrál na N v late gamu. Další dvě hry jsem dominoval a soupeře k ničemu nepustil. Dovolím si říct, že ta poslední hra byla ukázkovou hrou, jak se má Golisopod hrát proti Gardevoirám.


Běžel jsem ke standingům, abych si ověřil, že jsem skutečně postoupil. YES! Zařval jsem si na celé přízemí, když jsem viděl svoje jméno černě zvýrazněné na 26. místě. Po prvním dnu jsme se jeli ještě někam najíst, zvolili jsme klasický McDonald, což je oproti našemu dost hrůza. Obecně Brémy jako město je dost špinavé a samotného v noci by mě tam nikdo nedostal. Dojeli jsme na hotel asi v půl 2 ráno a snažil jsem se hned usnout.
Ráno jsem se probudil už asi v 5. Bylo mi dost špatně ze stresu, tak jsem asi hodinu koukal na balkóně na spící město. Když vstali ostatní, překontroloval jsem si obaly a za chvíli na nás už čekal Bigben s autem. Byl jsem dost nedočkavý, jak bude topka probíhat a taky jsem doufal, že uhraji alespoň top 16.


Top 32 Rounds:


10. Stephan Norregard - Gardevoir


Popravdě jsem si na Gardy celkem dost věřil. Jeho setup mě ovšem vyvedl z míry. Měl doslova všechno v každém kole, málo lidí mi za 2 kola ukázalo dvě plně nabité Gardevoiry, neměl jsem nejmenší šanci ho stíhat. Ve druhém kole se situace opakovala a já byl naprosto bez šance


6-3-1 (0-1-0)


11. Jens Kudsk - Mirror


Byl jsem celkem unaven ze všech mirrorů za celý víkend. Soupeř hrál čtvrtou Accelory a Drampu Gx což mi dělalo celkem problém. Druhá hra skončila 4 minuty před koncem limitu. Je skoro vždycky jasné, že za stavu 1-1 tento matchup skončí remízou


6-3-2 (0-1-1)


12. Simon Humphrey - Gardevoira


Měl jsem naprosto skvělé starty a myslel jsem si, že hru nemůžu prohrát. Ve třetí hře jsem měl po Nku na dvě karty pro oba win condition. Jemu se však povedlo něco neskutečného. Na dvě karty si líznul 2x Acceloru a v dalších dvou top decích 2x Rare Candy, přičemž ve hře byli 4 energie a neměl jsem tool pod Garbodora. Ve dvou kolech si tedy 2x vzal zpět zraněnou Gardevoiru a já jen čuměl jak péro z gauče, co mi to ukázal. Tři rozhodčí okolo se začali chytat za hlavu a Simon dostal právoplatně přezdívku “Wizard”.


6-4-2 (0-2-1)


Byl jsem dost naštvanej, hru jsem měl v kapse a Top 16 jsem ztratil jen díky neskutečnému štětí soupeře.


13. Mess Brenninkmeijer - Mirror

14. Stian Nilsson


S oběma soupeři jsem si rozhodl dát remízu a užít si zbytek turnaje.


6-4-4 (0-2-3)


Vzal jsem si booster box, který jsem dostal jako cenu za TOP 32 a otevřel jsem celkem pěkné karty, dohromady asi za 85€, takže i tohle se mi vyplatilo. Počkali jsme, než dohrají Patrik s Tomášem (Top 8 a Top4) a asi ve 3 hodiny jsme se vydali směr Praha. Stavili jsme se někde nakrmit a kolem 2 hodiny ráno jsme chytli bouračku na dálnici a domu dojeli něco po 3 hodině ráno. Nemohl jsem usnout a tak jsem asi ještě do 5 do rána testoval.


Díky za přečtení mého reportu z Regionals v Brémách a Ahoj příště !


Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Terms Of UsePrivacy Statement