Friday, July 10, 2020
Články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Tuesday, April 18, 2017
Reporty z víkendových turnajů v dubnu - Bratislava a Praha
Autor: rasik8 @ 7:51 PM :: 846 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Rozbory balíčků
 

Reporty z víkendových turnajů v dubnu - Bratislava a Praha


Zdravím všechny fanoušky Pokémon tcg,  dneska tu pro Vás mám dvojreport z League cupu v Bratislavě a League challenge z Mephitu, kde jsem skončil na druhém a prvním místě.

V sobotu 8.4. jsem dofelil z nudy za Patričkem, Pepou, Phongem a ostatníma do rytíře kde se horlivě testovalo, zahrál jsem si pár her proti Pepovi s Mewtwoama a Volcanionama a Patriček a Phong mě začali přemlouvat, ať s nima zejtra jedu do Bratislavy. Nakonec jsem povolil a rozhodl se – když seženu deck, tak pojedu. Pár minut po tom do rytíře přichází Konor s nabídkou, pokud s ním dojedu 20 minut na intr pro karty, tak mi pučí BDIF Decidueye/ Vileplume, prej to je hrozná vůně. Neodolal jsem a pro karty jsem teda jel, sice avizovaných 20 minut, se najednou proměnilo na hodinu, ale já byl šťastnej, že mám dobrej deck na hraní. Došel jsem ještě do číny před rytířem za Patričkem a Phongem něco potestovat a vůbec pochopit jak se ten deck hraje. Při prvních sedmi prohrách proti Patričkovo Rayquazám, jsem zjistil, že ten deck není tak easy jak se zdá, dělal jsem spoustu missplayí v setupu, kdy jsem zbytečně rychle ukázal Vileplumu a nebo jí neukázal když bylo třeba, nevěděl jsem kdy na Ultra ball hledat evoluce a kdy Shaymina a stabilně jsem t1 nedával Feather arrow, když jsem vysetupoval Decidueye. Doma jsem se ještě mrkl na záznamy nějakejch turnajů jak to hráli ostatní Decidueye hráči a pochopil jsem jak mám setupovat. Dal jsem si tak 20 her solitaire, jako trénink setupu a šél spát.

Ráno vstávám překvapivě na čas a docházím na nádraží, setkávám se s ostatníma a během čekání na vlak vzpomínáme s Patričkem na časy kdy já hrál a on ne, já hrál dobře a on špatně a kdy on hrál dobře a já přestal hrát (Teď samozřejmě hrajem oba dobře haha). Cesta ve vlaku byla celkem v pohodě, až na to, že mě Patriček asi v půli cesty začal šlehat zabalenou proteinovou tyčinkou přes stehno, prej aby to vytvořilo hype. Dojíždímě do Bratislavy a cestou do Funtasticu obdivujeme krásy slovenské krajiny. Ve Funtasticu jsme se rychle regli, já si koupil bezovou limonádu, pozdravil se s Kikem, Alexem, Jindrou, Kappáčem a ostatníma a šlo se hrát 5 kol s top4.   
 Na obou turnajích jsem hrál stejný list – vzal jsem verzi která vyhrála Special event v Malmu, bez Espeona EX a přidal jsem promo Jirachiho.


R1 vs tamní slovenský hráč, jehož jméno si nevybavuji – Zygarde EX / Machamp EX / Carbink Break / Hammers – LWW 1-0-0
Jakmile můj soupeř otáčí Zygardu, říkám si, že freewin do prvního kola je super, samozřejmě můj balíček mě přesvědčuje o opaku kdy t1 musím dát Sycamora a zahazuji 2 Rainbow energie (třetí jsem přiložil) a lížu si jenom basic pokémony bez Forestů. Můj soupeř hammeruje pryč poslední Rainbowku a já si tři kola snažím něco vršknout, zatímco on bere free odměny na mých basicích. Třetí kolo už něco mám a ukazuju i několik Decidueyeů s Lugiou, ale soupeři stačí Lysandre na Shaymina a vede 1-0. Uvědomuji si, že tady fakt nechci prohrát nebo remizovat a tak druhou hru hraju fakt rychle, mám dobrej setup a všechno 2hituju a můj soupeř pod Vileplumou nemůže nic dělat. Ve třetí hře mám pomalejší start, avšak nezahazuji všechny Rainbow energie, vracím si jednu a DCE s Lysandrem přes Hollow hunt GX a beru poslední 4 prizy přes 3x Feather arrow kill na EXo + Lysandre na Shaymina kterého zabíjím Lugiou.

R2 vs Martin „Onix“ Janouš – Houndoom EX/ Gumshoos GX – LWW 2-0-0
Tenhle matchup pro mě byl definicí improvizace, jelikož jsem ho nikdy nehrál a ani jsem neměl představu jak ho hrát. První hru jsem klasicky po t1 Nku 4 kola nic nelízal a tak si Onix milloval jak se mu chtělo a vyhodil mi všechny Rainbowky a Nka. Druhá hra byla neskutečně close, ale já tentokrát nechytl žádnou dead handu a dokázal jsem rychle ukázat Vileplumu s Float stonem. Když mi zbývaly poslední dvě odměny tak mi zbyly tři karty v decku, a modlil jsem se aby Onix neměl Team rockets handiwork, on je neměl a já další tah beru poslední odměny a srovnávám. Třetí hru se prozměnu vymíchal Onix a já ukázal rychlou Vileplumu spolu s Decidueyema a vyhrál jsem ještě s asi dvaceti kartami v decku.

R3 vs Vlasta Bokr – Turbo Darkrai – WW - 3-0-0
V téhle hře se ukázala síla Jolteona EX kterého po použití útoku Flash ray, nemůžou zranit basic Pokémoni, Vlasta byl na začátku ještě dost unlucky, jelikož  mu nepadaly Max elixíry a když mi dal Delinquenta na 3 karty, tak jsem si z vršku potáhl Sycamora. Já vysetupoval Jolteona s Vileplumou a obě hry se vyflashrayoval ke svojí třetí výhře.

R4 vs Kiko Hodas – Decidueye GX / Espeon GX – ID – 3-0-1
S Kikem jsme chvíli počítali a vyšlo nám, že i s 3-1-1 budeme mít postup do top4 jistej, takže jsme hodili plichtu. Dali jsme si jednu test hru a Kiko mě v ní hrozně zničil na Espeonovo GX útok, navíc já nehrál Espeona EX, kterej se v tomhle matchupu celkem hodí. Pak jsme to sbalili a šli si dát svačinku do McDonaldu a pokecali o tom co kdo hraje a doufali, že se potkáme až ve finále.

R5 vs Lukáš Nguyen – Volcanion – ID – 3-0-2
Lukáš byl jediným juniorem v turnaji a tak mu plichta nevadila. Zahráli jsme si dvě hry jentak a já potom šel scoutit jak to kde vypadá.

Top4
Kiko Hodas
 Já
Filipp Lausch
Martin Bělohlávek

Top4 vs Filipp Lausch – Decidueye GX/ Vileplume bez Jolteona EX WLW
Filipp byl jedním z nejlepších hráčů v době SP formátu už nekolik let zpátky a tak jsme si zavzpomínali a naše hry se vedly v přátelském duchu. Můj balíček si řekl, že mi vynahradí ty špatný draws v prvních kolech a tak jsem první hru ukázal t1 2x Decidueye a Vileplumu, Filipp kolo poté vzdal. Ve druhé hře nikdo Vileplumu neukázal, ale protože Filipp začal a dokázal t2 útočit Beedrillou EX a společně s Feather arrowama se dostal do vedení,  já ho nevymíchal na Nko, takže se srovnalo na 1-1. Poslední hra byla vyrovnaná, protože se opět nedostalo na Vileplumu, ale já dokázal zvítězit o jedno kolo, protože jsem měl Lysandra na přitáhnutí Shaymina. Filipp by mi další kolo zabil všechny tři Decidueye jeho Espeonem EX skrz devolve a já bych potom neměl šanci.

Finále vs Kiko Hodas – Decideye GX/ Espeon GX LL
Kiko, mezitím co jsem měl vyrovnanou hru s Filippem, přejel Kappáče s Mewtwoama a se mnou to neměl o moc těžší, já už byl celkem unavenej a tak jsem si při prvním hledání decku nezkontroloval všechny pokémon lajny a neuvědomil jsem si, že mám 2 Gloomy v odměnách, takže nebyla rychlá Vilepluma, Kiko si na začátku vyhodil asi 5 Psychických energií, ale protože jsem neměl ve hře Vileplumu, tak se dostal k Super rodu a pak už mě v pohodě umlátil Espeonama GX. Druhá hra nebyla o moc lepší a podle přihlížejícího Patrička jsem udělal chybu v setupu, tentokrát jsem Vileplumu ukázal ve třetím kole, ale Kiko už vedl o moc odměn a měl dva nabitý Espeony GX, takže vyhrál. Pobrali jsme si naše věci a za doprovodu Kika dali rychlou chůzi na vlak. Cestou domů se probíralo co se bude hrát s novou edicí a jak moc je Rayquaza s Volcanionem horší, než Rayquaza s Jolteonem a ještě proběhl telefonní hovor s Ondrou Kopuletym kde Patriček vylíčil jak moc na syfláka (špatně) jsem to zahrál. Patrik s Phongem pak ještě dělali nějaký kšefty a já si mezitím zdřímnul.

Had = můj spolubydlící, kdyby to někoho zajímalo :D


Druhá část reportu: League challenge 16.4., tentokrát jsem na žádnej předturnajovej testing v pátek nedošel, jelikož jsem asi do 9 ráno hrál Lolko a vstával dost pozdě. Na turnaj dorážím akorát na čas, zdravím se s Kopulem, Patričkem a ostatníma, sepisuji decklist, registruji se, řeším s Kopulem jeho Yveltal list a snažím se prodat podložku z Lipska a Boostery z posledního Challenge v rytíři.

R1 vs Jakub Hadrava – Greninja – WW 1-0-0
Do prvního kola opět chytám deck, co na mě má weakness, pohoda říkám si. První hru jsem dokázal soupeře přejet skrz Decidueye útoky za 180, druhá hra už byla vyrovnanější, protože, jsem nedokázal nabít druhého Decidueye když ten první umřel, ale na začátku jsem dokázal vzít dost odměn a tak jsem poslední vzal jenom přes Feather arrowy.

R2 vs Petr Panský – Rayquaza – WW - 2-0-0
Rayquaza je, pokud nesetupnu rychle Vileplumu, docela vyrovnanej matchup, začal jsem a t2 pokládám Vileplumu i Decidueye a Sky returnuju oba Shaminy, beru první 2 odměny a pak už jenom Lysanderuju Hoopu a po pár kolech beru 4 odměny najednou. Druhou hru Vileplumu sice ukazuju později, ale můj soupeř měl kolem 3-4 kola dead handu a já si pohodově setupoval, když už se nějak dolízal k Hexovi, tak jsem mu dal Nko a potom ho v pohodě umlátil Lugiou.

R3 vs Jana Sandová - Espeon GX/ Tauros GX/ Garbodor/ Hammers – WW - 3-0-0
Vtipnej zápas, ne že by to někdo z nás hrál špatně, ale vedle nás seděl proti sobě Kopul a Patriček, takže proběhli jejich klasické historky – Vtípky kolem ex hráčů (Huse a Chuchvala), příběh o polákovi a Volcaninionech v červených obalech, slečna Jana jim ještě nahrála do karet, když řekla: „No já jsem vždycky když hraju proti někomu dobrýmu nervózní.“ a Patriček hbitě odpověděl: „Se nemusíte bát, bo on je posyflený nerd a je nervózní z vás.“ Nacož se všichni začnem smát a já Patričkovi připomínám, že nejsem posyflený. První hra byla ze začátku vyrovnaná, ale já dokázal setupnout Vileplumu a dva attackery, zatímco Jana pouze jednoho Espeona GX. Potom dala dopředu Taurose, kterého jsem obehrál tak abych nedostal 1hit GX útokem a dokázal vzít poslední tři odměny skrz Feather arrowy a útok Lugiou. Druhou hru Jana měla dost dlouho dead handu, zatímco já měl Nko a jednoho Decidueye a Shayminy, takže jsem pomalu putoval dmg Feather arrowama a Sky returnoval. Takhle jsem vzal dost odměn a jakmile se ukázal první Espeon GX, tak jsem skrz něj vzal už poslední dvě odměny.

R4 vs Kristýna Podzimková – Lurantis GX/ Vileplume – LWT – 3-0-1
Jsem jediný hráč co má 3-0 a říkám si, že top4 teď dávám úplně na pohodu, protože mi stačí uhrát jednu remízu. V první hře se začnem zabíjet navzájem, ale já dokážu díky Decidueyeum natečkovat Shaymina a když oboum hráčům zbývají poslední dvě odměny, tak si z nějakého důvodu myslím, že Shayminovi zbývá 20 a tak ho snipenu prvním útokem od Dartrixe za 20. Po tom co oznámím útok = končí mi kolo, zjišťuji, že Shayminovi zbývá 40 a dostávám Lysandera na svého Shaymina a prohrávám první hru, naproti sedící Patriček mě zaslouženě prosměje a já se svojí špatnou play snažím nějak opodstatnit. Druhou hru mám dost dobrej start a přejíždím všechno Lugiou s dvěma DCE a ještě si to pojišťuji t3 Vileplumou takže srovnávám na 1-1. Ve třetí hře padá čas a já si tak odnáším potřebnou remízu.

R5 vs Ondra Nepevný – Quad Lapras – LWT – 3-0-2
Asi nejzábavnější hra dne proti juniorovi Ondrovi, který byl 4-0, mohl jsem si dovolit prohru, ale přecejenom jsem chtěl postoupit z prvního. Začínáme tím,že Ondrovi nabízím půlku svojí Twixky, když dáme remízu, nacož mi Ondra odpovídá, že si jí klidně vezme, pokud mu to vzdám, aby měl 5-0. Před hrou si ještě potřebuju odskočit na WC a tak jsem povinnen oznámit to panu rozhodčímu Onixovi, aby zkontroloval jestli si tam náhodou nejdu stackovat deck. Začínáme hrát a já od Ondry dostávám nehoráznej roast, jak ve hře, tak slovně, když jsem na něj zavolal rozhodčího z důvodu, že mě můj opponent dissuje tak moc, až se nemůžu soustředit na hru, tak mi Onix řekl pouze: „Sorry jako“. Druhou hru dokážu rychle zabíjet všechny Laprase a ukazuju i Vileplumu a Ondra říká, že teda dáme tu remízu. Povídáme si o tom, jak moc je mobilní hra Pokémon duel špatná a jak je Ondra lepší hráč, než jeho bratr Jindra. Já omrkl ještě ostatní stoly a sedl si k Patričkovi, kterej s 1-1-2 s Decidueyema bez Vileplumy chtěl uhrát aspoň to pátý/ šestý místo. Bavili jsme se o tom, že je hrozně těžký vzpomenout si použít t1 Feather arrow a shodli jsme se, že Trevenant EX je k ničemu.

Top4

2/3. Jana Sandová
2/3. Petr Panský
4. Ondřej Kopuletý

Top4 vs Ondřej Kopuletý – Yveltal/ Garbodor - WW
S Ondrou jsme trošku zasmutnili, protože jsme se chtěli potkat až ve finále, řekli jsme si, že nikomu nejde o body a tak si zahrajem. První hra byla docela pomalá, protože Ondra byl míchlej a já měl na handě Nko a nechtěl jsem Ondrovi pomáhat. Vzal jsem první dvě odměny za prvního Yveltala přes Lugii a ukazuji Vileplumu a připravuju Jolteona, pár dalších kol už jenom používám Flash ray a Ondra vzdává. Druhá hra byla asi nejvyrovnanější hra za celej turnaj, oba jsme měli dost dobrej start a Ondra dokonce vyložil Garbodora s Float stonem před mojí Vileplumou, já si po horším setupu vracím Lysandera a Beedrillu do ruky přes GX útok a další kolo přitahuji Garbodora Lysanderem a zahazuji Float stone Beedrillou. Ondra tohle předpovídal a na Garbodora si připravil jednu temnou energii přes Y-cyclone na retreat a hned ho dokázal stáhnout skrz DCE a tlačil dál Yveltalem. Já měl na ruce druhýho Lysandera a opět přitahuji Garba, Ondra pár kol poté vzdává, protože už Garba nebude moci stáhnout.

Po hře jsem ještě dostal upomínku od pana rozhodčího Onixe, že můj Beedrill EX je moc ohlej, ale vyřešili jsme to a šlo se na finále.

Finále vs Petr Panský – Rayquaza – WW
Potkal jsem stejného soupeře jako ve druhém kole. Začínám a t1 ukazuji 2 Dartrixe a Glooma s Float stonem, Petr mi na to ukazuje nějakej setup Mega Rayquaz, ale já mu na to odpovídám stardust Jirachim a Vileplumou a ještě připravuji Lugiu, dokážu zabít jeho Rayquazu Lugiou a zbytek hry vyřeším přes Decidueye a Lysandery. Druhá hra byla to stejný, Petr začal a ukázal mi Mega Rayquazu, já si dal nějakej setup a ukázal jsem jednoho Decidueye a Glooma a zaútočil Beedrillem abych mu shodil Float stone z Hoopy, Petr mi dal Hex maniaca a zabil Beedrilla. Já vyložil Vileplumu, dal si Sycamora a ukázal dalšího Decidueye a ještě si pod Plumu dal Float stone a zahrál Trainers mail (byl aktivní Hex = Vilepluma nefungovala) a zranil jeho Rayquazu přes Lugiu. Petr už v trainer locku nic nezmohl a dal mojí Lugií 150, já ho ve svém kole zabil a ukázal třetí Decidueye a zbytek hry v pohodě vyhrál.

Sklidil jsem si svoje věci, dal Onixovi dýžko v podobě foilové promo energie a s Patričkem a Kopulem jsme se odebrali do blízké číny, kde jsem si dal smažák. Ještě jsme řešili co bude dobrá play na další velkej turnaj a domlouvali nějaký testování, po zaplacení jsme ještě na podnik dostali paňák vína, takže jsme si připili na to ať Kopul odmaturuje a Patriček dá Worlds a odebrali jsme se domů.

To bude pro dnes vše, další report bude nejspíš psát ze Sun and Moon #2 prewka z rytíře za dva tejdny. Mějte se.

Míla Poslední

Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Terms Of UsePrivacy Statement