Friday, July 10, 2020
Články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, March 25, 2013
Karty Pokemon - pravidla
Autor: Snox @ 5:00 PM :: 22623 Přečtení :: 13 Komentáře :: :: Pro začátečníky
 

Karty Pokemon - pravidla


   Pravidla Pokémonu jsou svojí charakteristikou specifická, ale rovněž mají i několik společných bodů s ostatními sběratelskými hrami. Zde se tedy dozvíte co všechno můžete během kola zahrát a jak postupovat během celé hry. Nechť Vám to slouží k zdokonalování a poznávání stále větších a větších zákoutí této bohaté hry


 

Hra

Rozhodli jste se tedy přijít na turnaj a tak se stáváte jedním z trenérů, který se spletí výzev a bitev s ostatními protlouká za vítězstvím. Ty a tvůj oponent máte balíček sestavený ze svých oblíbených Pokémonů. Ti ke svým útokům potřebují energie a ku zlepšení, urychlení a zefektivnění své strategie jste si dozajista vložili do balíčku taktéž trenérské karty. Vaši Pokémoni se mohou vyvíjet do silnějších stádií a svými útoky porážet ty oponentovy.

 

 

 

Co je potřeba ke hře?

Ty a tvůj kamarád potřebujete 60-ti kartový balíček. Dále budete potřebovat jisté žetony, které budou značit zranění vašich Pokémonů a minci či kostku pro určení kdo začne a rovněž při házení během hry. Možná máte i hrací podklad, který můžete využít, ale není nutností. Je dobrý k udržení přehledu, kam která karta náleží.

 
 

 

Jak začít?

Nejdříve se pojďme podívat s jakými kartami se můžeme setkat ve hře Pokémon.

 

 

Pokémon karty

Mohou se vyskytovat v různých variacích a to buď jako základní fáze a nebo evoluční fáze (mezi které se řadí evoluční fáze prvního stupně a druhého stupně). Evoluční karty mají stejnou funkci jako základní karty – pouze jsou jejich vylepšenou formou, změněnou evolucí Pokémona.

 

  

Energy karty

Energetické karty dávají Vašim Pokémonům energii aby mohli využívat své útoky. Některé útoky potřebují specifické druhy energií. Aniž by Vám útok nenařizoval ničit připojené energetické karty, neničte je ani po použití útoku. Zůstávají stále připojené u Pokémona. 

 

Trenérské karty

Trenérské karty slouží k uplatnění efektu, který je na nich napsán a následnému odhození do balíčku odhozených karet (discard). Napomáhají Vaší strategii v průběhu hry.

 

Supporter karty

Jsou totožné jako Trenérské karty, jen díky své síle můžete hrát pouze jednu Supporter kartu za kolo.

 

Stadium karty

Reprezentují bitevní arénu a zůstávají ve hře dokud nějaký z jiných hráčů nezvolá jinou arénu jejím zahráním.

 

 

Jak začít hru?

 

Podejte ruku svému protihráči.

  

Zamíchejte si 60-ti kartový balíček. Následně můžete zamíchat a snímnout balíček i protihráč

 
 

 

Lízněte svrchu 7 karet.

 

Zkontrolujte jestli máte nějakého základního Pokémona. Pokud nemáte, tak své karty zamíchejte zpět a Váš oponent si může líznout jednu kartu navíc. Lízněte si znovu 7 karet a znovu zkontrolujte jestli máte základního Pokémona. Pokud ne, tak proces opakujte.

 

Položte jednoho z Vašich základních Pokémonů lícem dolů před Vás, jako aktivního Pokémona.

 

Položte až 5 dalších základních Pokémonů z Vaší ruky na lavičku, rovněž lícem dolů.

 

Vyskládejte 6 karet odměn z vrchu balíčku lícem dolů vedle hrací plochy.

 

Nyní je čas ke hře, a tak otočte své Pokémony na lavičce a v aktivním útoku.

 

 

Hrajme!


Jak hra běží, vy a váš oponent se střídáte ve svých kolech. Během oponentova kola nemůžete dělat nic, krom situace kdy Vám vyřadí aktivního Pokémona. Pak ho musíte okamžitě nahradit jiným. Během Vašeho kola se držte následujících kroků:

 

1. Lízněte si kartu

 

2. Nyní můžete provádět jakoukoli z těchto akcí:

 

 • Položte základního Pokémona na lavičku
 •  
 • Vyviňte Vaše Pokémony (kolik jen chcete) pokud není Vaše první kolo
 • Přiřaďte 1 Energetickou kartu k 1 Vašemu Pokémonovi (jen jednou za kolo)
 • Hrajte Trenérské karty (kolik jen chcete) a Supporter či Stadium karty (jen jednu za kolo)
 • Ustupte s Vaším Pokémonem z aktivní pozice a nahraďte ho jiným na lavičce (jen jednou za kolo)
 • Použijte Ability na vašich Pokémonech (kolik jen chcete)3. Útok!

 

 • Zkontrolujte, zda máte dostatek Energetických karet přiřazeno k Vašemu aktivnímu Pokémonovi, aby jste mohli využít Vámi zvolený útok.
 •  
 • Aplikujte efekty ze schopností a trenérských karet obou Pokémonů (pokud nějaké mají)
 • Zkontrolujte slabost a odolnost bránícího se Pokémona a navyšte či redukujte zranění o natištěnou sumu.
 • Položte žetony zranění, dle výše útoku.
 • Zkontrolujte, zda-li bránící se Pokémon není vyřazen.
 • Vezměte si jednu kartu odměn, pokud se Vám podařilo vyřadit oponentova Pokémona.

 

4. Vaše kolo končí. Co jste nestihli udělat doteď musí počkat na Vaše příští kolo.

 

Co se stane po konci kola každého hráče?

Po konci hráčova kola nastává období mezi koly a vyhodnocují se především takzvané speciální kondice (stavy) Vašich Pokémonů. Jestliže je některý z Pokémonů otráven, položte na něj žeton zranění, pokud je popálen, tak mu hrozí že bude zraněn, jestliže je uspán či paralyzován může se probrat. Pak nadchází kolo Vašeho oponenta.

 

 

 

Jak vyhraji?

 

 

 

Vyhráváte hru pokud nastane některá z níže popsaných situací:

 

 • Líznete si Vaši poslední kartu odměn.
 • Vyřadíte-li posledního oponentova Pokémona ve hře (nezávisle na počtu odměn)
 • Váš oponent si nemůže líznout kartu na začátku jeho kola (již nemá žádné karty v balíčku)

 

Jak fungují Speciální kondice a co způsobují?

 

Nějaký z útoků, trenérů či Poké-powerů může oponentova Pokémona buď otrávit, popálit, zmást, paralyzovat, nebo uspat. Tyto stavy Pokémonů se nazývají speciální kondice. Působí pouze na aktivní Pokémony a na Pokémony na lavičce nemají vliv. Pokud se některý Pokémon, který je ovlivňován speciální kondicí dostane na lavičku, tak jsou z něj veškeré speciální kondice odstraněny. Stejně tak jsou odstraněny pokud se Pokémon vyvine, či přejde do fáze Lv.X. Dále mohou být odstraněny trenérskými kartami, útoky či Poké-silami a jinými efekty. Pokud je Pokémon znovu vystaven té samé kondici, tak tu starou vystřídá nová a veškeré podmínky, které se k ní vztahují. Pokémon nemůže být najednou paralyzován, zmaten a uspán – tyto kondice se navzájem vylučují. Otrava a popálení se mohou kombinovat s jinými kondicemi a samy navzájem.

 

 

Spánek

Jestliže je Pokémon uspán, nemůže útočit ani se stáhnout z aktivní pozice. Jestliže je Pokémon uspán, otočte ho doleva, aby tak byl takto označen jeho aktuální stav. Mezi každými koly si hoďte mincí. Pokud Vám padne panna (či sudá házíte-li kostkou), Pokémon se probudí a vy jeho kartu otočíte do standardní pozice. Pokud padne orel (či lichá), Pokémon stále spí a vy musíte počkat do dalšího házení mezi koly.

 


Popálení

Jestliže je Pokémon popálen, umístěte na něj žeton symbolizující popálení (Burn marker). Pokud je Pokémon popálen, tak si mezi koly házíte kostkou. Když Vám padne panna (sudá), tak zůstane Pokémon nezraněn, ale když Vám padne orel (lichá), tak na Vašeho Pokémona položte 2 žetony zranění (neaplikujte slabost a odolnost). Ujistěte se, že žeton popálení vypadá rozdílně od žetonů zranění.

 

Zmatení

Jestliže je Pokémon zmaten, musíte házet pokaždé, když chcete s tímto Pokémonem útočit. Obraťte kartu zmateného Pokémona vzhůru nohama. Zmatený Pokémon se může kdykoli stáhnout na lavičku a zbavit se tak této speciální kondice. Když útočíte se zmateným Pokémonem, musíte si tedy hodit. Pokud hodíte pannu (sudou), tak Váš útok probíhá dále za normálních podmínek. Pokud ale hodíte orla (lichou) položte na aktivního Pokémona 3 žetony zranění, Váš útok nezpůsobí nic a Vaše kolo tak končí. Pokládáte žetony zranění i v případě, kdy útok nepůsobí žádné zranění.Paralýza

 

Pokud je Pokémon paralyzován nemůže útočit ani se stahovat. Otočte jeho kartu doprava, aby jste tak označili jeho stav. Váš Pokémon je paralyzován na jedno kolo. Po tomto kole se Váš Pokémon opět probere a vy ho otočíte opět do standardní polohy.Otrava

Když je Váš Pokémon otráven, položte na něj žeton symbolizující otravu (Poison marker). Dokud je Váš Pokémon otráven, pokládejte na něj žeton zranění vždy mezi koly (neaplikujte slabost či odolnost). Ujistěte se, že žeton otravy vypadá odlišně od žetonů zranění.

 


Co dál potřebuji vědět?

Je potřeba důkladně znát tyto základy. Pokud by jste chtěli vědět více o pravidlech, tak se podívejte do pravidel pro experty. Nezapomeňte, že čím více budete hrát, tím více se budete ve hře zlepšovat a získáte tak i povědomí o celé herní scéně a možnostech úprav svého balíčku. Neostýchejte se kdykoli zeptat a poprosit o radu buď svého protihráče nebo ligového vedoucího, či na turnajích rozhodčího. Rádi Vám vše zodpoví a vyjasní veškeré nejasnosti. Hodně štěstí při hře!

 

Tomáš Cícha

 

Komentáře
Autor: golem-darkrai @ Wednesday, October 28, 2009 11:49 AM
snox je ted adminem těchto stránek?

Autor: machamp @ Wednesday, October 28, 2009 7:23 PM
dobrý ale příště zvětš ty karty.

Autor: machamp @ Thursday, October 29, 2009 11:00 AM
určitě máš dobrý karty poslal bys my nějaký karty?třeba snorlax lvlx nebo infernape lvlx z rasing grivals?já je totiž strašně schánim.

Autor: machamp @ Thursday, October 29, 2009 11:05 AM
adresa- 296 Písek Voudolí

Autor: Johny95 @ Thursday, October 29, 2009 8:21 PM
XDXDXDXDXD

Autor: golem-darkrai @ Thursday, October 29, 2009 9:05 PM
na to se nedá nic říct....
demence z kredence.....

Autor: golem-darkrai @ Thursday, October 29, 2009 9:07 PM
ale k článku-je pěkný, jen možná příště menší písmo a možná bych se podíval na go-pokemon.com na to video(to je pro nováčky)

Autor: Garret00 @ Friday, October 30, 2009 8:58 PM
Zase Raising Grivals XDDDDDD

Autor: Garret00 @ Friday, October 30, 2009 8:59 PM
teda Rasing

Autor: @ Monday, January 11, 2010 7:28 PM
Prosím vás musím se zeptat prize karty se v zápasu dávají jenom ta ten konkrétní zápas nebo prize karty jsou jakokdyby zadarmo na věky?

Autor: Andrew @ Monday, February 15, 2010 8:57 AM
Nedávno jsem našel pravidla i pro dva hráče VS dva hráči (http://all-with-snapyy.webgarden.cz/pokemon/pravidla.html) , což jsem byl spokojen - ale chtěl jsem vědět jestli existují i turnaje pro 2 na 2 a popřípadě kdy a kde?

Autor: luciasom @ Thursday, July 08, 2010 12:01 PM
prosim mohli byste mi poradit jestli klub v ceskYch budejovicich jede i o prazdninach?

Autor: maykal @ Sunday, April 08, 2012 9:56 AM
Co znamená u Pokémona x? (krát)

You must be logged in to post a comment. You can login here

© 2016 PokemonGuru.czInformacni server pro hrace karetni hry Pokemon.Terms Of UsePrivacy Statement